Moj susjed, znamo se od malih nogu a i dan danas se rado sastanemo i porazgovaramo. Tak nedavno smo se našli na kavici i između svega ostalog najdraže su nam teme oko naše rodne župe. Primijetio je i on da je stanje alarmantno. I pokaže mi i tekst napisan na dva lista gdje on iznosi svoje mišljenje. Kaže rado bi stavio to na internet.
Tako sam ja obećao da ću učiniti što mogu. A kad nešto obećam ja to i učinim! Samo moram priznati da ne volim prepisivati tuđe tekstove a niti je to dobro. Tako da sam kopirao njegova dva lista i morao sam podijeliti svaki list otprilike na pola teksta kako bi se sa te veličine slike mogao tekst čitati u originalu kako je to on napisao.
Pa evo, obećano, učinjeno.





